Üretilmiş En Hızlı Elektirkli otomobili NIO EP9

nio ep 9 dünyanın en hızlı elektrikli otomobili

Dünya’da şimdiye kadar Üretilmiş En Hızlı Elektirkli otomobili NIO EP9 bugün sizlere tanıtacağız. Çin’in üst düzey otomobil üreticiliğine soyunan NextEv firması, yeni geliştirmiş olduğu elektrikli otomobili ile hız rekoru kırdı. Nio EP9 adı verilen araç 312 km/s ile elektrikli otomobil klasmanında en iyisi olduğu açıklandı.

nio ep 9 dünyanın en hızlı elektrikli otomobili
nio ep 9 dünyanın en hızlı elektrikli otomobili

Bu otomobile ait Hız rekorunun videosu sosyal medyada paylaşıldı

Çinli otomobil üreticileri son zamanlarda dünya geneline çok fazla ihracatta bulunmaya başladılar. Biz her ne kadar onları “ucuz işçilik” ve “çin malı” tabirleri ile tanısak da, artık kalite anlamında çıtayı çoktan aşmış durumdalar. Bunun örneklerini DJI ve iPhone vb. bir çok markalarda görüldü.

nio ep 9 dünyanın en hızlı elektrikli otomobili- yandaki bataryaları

Aslında Çin’li NextEv firması bize yabancı gelebilir. Fakat Çin’de oldukça popüler ve iddialı üretimleri üstlenmiş durumdalar ve üretimler yapmaktadırlar. Geçen hafta Londra’da yapılan etkinlikte tanıtılan NIO EP9 sahneye “dünyanın en hızlı elektrikli otomobili” sıfatı ile çıktı ve haliyle beklentilerde direkt üste geçen otomobil, dört çekişli 1360 beygirlik motoru ile ve sportif tasarımı ile görenleri kendine hayran bıraktı.

Bu aracın 2 adet bataryası bulunmakta ve bu bataryalar araca performans açısından çok iyi olup 0 km’den 100 km’ye sadece 2.7 saniyede çıkara bilmektedir. Böylece açıkçası yeni bir süper car markası ortaya çıkıyor anlamına geliyor.  Eğer o kadar beygiri gördükten sonra “bana da taksalar ben de çıkarım” havasına girmeyin çünkü bu araç % 100 elektrikli bir otomobil.  EP9’un takometresinde ise tam 312 km/s ibre bulunuyor. Etkinlik kapsamında Nürburgring’de test edilen aracın videosu da gösterildi. Bu otomobilin videosunu izleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

web design and web developer. seo expert.

Benzer yazılar