Kasım 17, 2018

Manisa’da 10 bin kişi yürüyüşle terörü lanetledi

Bahis Siteleri
manisa ayakta

AK Parti Manisa İl Gençlik Kolları Başkanlığı, başta Kayseri ve İstanbul’dakiler olmak üzere son günlerde yaşanan terör saldırılarına, 250 metrelik dev Türk bayrağı ile düzenlenen yürüyüşle tepki gösterdi.

 Kayseri’de bombalı araçla saldırı: 14 asker yaşamını yitirdi ‘Devletimin Yanındayım, Terörün Karşısındayım’ adı altında düzenlenen yürüyüşe yaklaşık 10 bin kişi katıldı. Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan kalabalık, sık sık tekbir getirip, terörü kınadı. AK Parti Manisa Milletvekilleri Murat Baybatur ve Recai Berber, AK Partili Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, AK Partili Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Manisa İl Halk Sağlığı Müdürü Engin Yıldırım da yürüyüşe destek verdi. 250 metre uzunluğunda Türk bayrağı açan kalabalık, Doğu Caddesi’ni takip ederek 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na yürüyüşe geçti. Kalabalık, yol boyunca “Şehitler ölmez vatan bölünmez”, “Vatan sana canım feda” sloganları attı. Yürüyüş sırasında polis geniş güvenlik önlemleri aldı. Yürüyüşün sonunda kalabalığa seslenen

AK Parti Manisa İl Gençlik Kolları Başkanı Ender Gök, Türk milletinin hain saldırılara asla boyun eğmeyeceğini ifade ederek, “Milletimiz çok zor günler geçiriyor. Terör örgütleri vatanımızın üzerinde kirli oyunlarına devam ediyor. Milletimiz meydanlarda ve sokaklarda vatanına sahip çıkıyor. Osmanlı’nın yükselişini, Türkiye’nin yürüyüşünü durduramayacaklar. Bu duruşu ve yürüyüş bir o kadar Halep’in, Gazze’nin yürüyüşüdür. Bir İslam dünyası yürüyüşüdür. Bu yürüyüş burada Osmanlı ruhuyla, Bedir ruhuyla, Çanakkale ruhuyla ve 15 Temmuz duruşuyla gerçekleşmiştir. Bu millet alçaklara, hainlere asla fırsat vermeyecektir” dedi.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar