Kasım 19, 2018

Facebook’tan ebeveynler için yeni özellik

Bahis Siteleri
facebook yeni özellik

Facebook, ebeveynlerin uygulama hakkında pek çok sorusu olabileceğini göz önünde bulundurarak Ebeveynler Portalı’nı kullanıma sunduğunu açıkladı. Portal üzerinden ebeveynler için bağlantılar ve ipuçları sunan Facebook, bu sayede hem kendilerinin, hem de çocuklarının güvende olmasını sağlayabilmelerini amaçlıyor.

Facebook ömrü uzatıyormuş İnternet kullanıcılarının en kırılgan bölümünü oluşturan bu kitlenin online yaşamını biraz daha iyi anlamak isteyen aileler için, ebeveyn portalını açan Facebook, anne babaların temel sorularına yanıt vermeye çalışıyor.

Endişeli ebeveynlerin buradaki bilgileri satır satır okuyup, Facebook kullanıcısı çocuklarına güvenli tavsiyelerinde bulunması mümkün olabilir. Bununla birlikte portal ebeveynler için kaynaklar sunan online güvenlik uzmanlarına doğrudan bağlantılar da veriyor. Facebook’un ebeveyn portalı önemli bir ihtiyaca cevap verse de, güvenlik merkezindeki diğer bölümler gibi yüzeysel olarak nitelenebilir. Güvenlik merkezi, gençlerin internette karşılaştığı en büyük tehlike, siber linci engellemeye yönelik ayrı birime de ev sahipliği yapıyor. Gençlerin intiharına yol açabilecek kadar ciddi bu sorunu tavsiyelerle, uzaktan çözmeyi tercih eden Facebook, kullanıcılarını kendilerini korumaları için ayrı araçlar henüz sunmuyor.

 

Yazar Hakkında

Benzer yazılar