Eylül 21, 2018

Erdoğan’ın Çıkışı Komuşuyu Korkuttu

Bahis Siteleri
Erdoğan'ın Çıkışı Komşuyu Korkuttu

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Avrupa’ya yönelik Kapılar açılır resti Yunanistan’ı korkuttu. Yunanistan basını, Türkiye’nin günde 3 bin mülteciyi geri göndermeyi planladığını öne sürdü.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçen hafta Avrupa Parlamentosu’nun Türkiye ile üyelik müzakerelerini dondurma önermesinin ardından, “Daha ileri giderseniz, bu sınır kapıları açılır” diye uyarmıştı.

YUNANİSTAN BASINI: 3 BİN MÜLTECİYİ GERİ GÖNDERECEKLER Manşeti attı.

Son dönemdeki Avrupa Birliği müzakereleri krizi ile  Brüksel ve Ankara arasında ilişkilerin gerildiğine dikkat çeken İngiliz Times gazetesi, Yunan basınına dayandırdığı haberinde, Yunanistan istihbarat yetkililerinin, Türkiye’nin günde 3 bin mülteciyi Yunanistan’a geri göndermeyi planladığına dair bulgulara ulaştığını öne sürdü.

“PLAN İSE, BİRKAÇ HAFTA İÇİNDE HAYATA GEÇİRİLECEK”

Komşunun Proto Thema gazetesine dayandırılan iddialara göre Yunanistan istihbarat görevlileri planın birkaç hafta içinde hayata geçirilebileceğini düşünüyor.

YUNAN İSTİHBARAT UZMANI: “ŞU GÜNLERDE KİMSE ERDOĞAN’I HAFİFE ALMIYOR” Dedi

Yunanistan Atina‘dan The Times‘a görüş bildiren Yunan istihbarat uzmanı Mr. Athanassios Drougas, “Şu günlerde kimse Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ve tahmin edilemezliğini hafife almıyor” dedi. Drougas, Erdoğan’ın son haftalardaki açıklamalarının ve Proto Thema tarafından ortaya atılan iddianın Yunan Genelkurmay Başkanlığı’nı “ciddi şekilde endişelendirdiğini” belirtti.

RECEP TAYYİP ERDOĞAN: “KAPILAR AÇILIR”

Avrupa Parlamentosu’nun geçen hafta Türkiye ile AB arasında yürütülen üyelik müzakerelerinin geçici olarak dondurulmasını önermesinin ardından Avrupa Birliği ülkelerine seslenen Türkiye Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan şöyle demişti:

“Verdiğiniz sözleri yerine getirmediniz. Kapıkule’ye 50 bin mülteci dayandığı zaman feryat ettiniz, ‘Acaba Türkiye sınır kapılarını açarsa ne yaparız?’ demeye başladınız. Bana bak, eğer daha ileri giderseniz, bu sınır kapıları da açılır bunu da bilesiniz.”

Yazar Hakkında

web design and web developer. seo expert.

Benzer yazılar