Kasım 19, 2018

Erdoğan: Hiç kimse ürkmesin

Bahis Siteleri
erdoğan kimse endişelenmesin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ekonomide tansiyonun düşeceğini belirterek, “Kimse ürkmesin, ekonomide sakinlik yaşanacak”

Dövizleri bozdurun’ çağrısı yapan Erdoğan:

Yine söylüyorum, kriz teğet geçecek Erdoğan, dün Ankara Ticaret Odası (ATO) seçimlerinde Osman Gökçek’le yarışarak ipi göğüsleyen Gürsel Baran’ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti. Erdoğan, resmi programında olmayan görüşmede Baran’a yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu. Edinilen bilgiye göre, görüşmede son günlerde ekonomide ve dolarda yaşanan gelişmeler gündeme geldi. Erdoğan, ekonomide devletin gereken adımları attığını ifade ederek, “Esnafımız, tüccarımız, iş dünyası devlete güvensin. Olumsuz durum yaşanmaması için gerekenler yapılıyor.

Hiç kimse ürkmesin, endişe etmesin. Ekonomide ve kurdaki artışta önümüzdeki dönemde sakinlik yaşanacak. Alınan tedbirlerle ekonomide yükselen tansiyon düşürülecek” dedi. Hürriyet’ten Erdinç Çelikkan’ın aktardığına göre, görüşmede yaşanan terör olayları ve ekonomideki etkileri de gündeme geldi. Baran, Erdoğan’a tüccara moral aşılamak için yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

PROJELERİ ANLATTI

Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın kuzeni olan Baran, ATO’nun yeni yönetimi olarak uygulamaya koyacakları projeler hakkında Erdoğan’a detaylı bilgiler verdi. Baran, ATO üyelerinin kullanımı amacıyla düşük faizli Nefes Kredisi için bütçeden 100 milyon lira kaynak ayrılması konusunda Erdoğan’ı bilgilendirdi.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar