Doğanın 7 Harikası

Bahis Siteleri
Doğanın 7 harikası

İşte Dünyanın ve Doğanın 7 Harikası Ada

milford_sound_new_zealand_bay_reflection_mountains_104080_3840x2160

Milford Sound
Yeni Zelanda’nın en tanınan yerlerinden biri olan Milford Sound şelaleleri, kayalıkları ve orman alanlarıyla yılda 500 bin ziyaretçiyi ağırlıyor.

kara-orman

Kara Orman
Almanya’nın Karlsruhe ve İsviçre’nin Basel şehirleri arasında yer alan Kara Orman, yoğun bitki örtüsüyle görmeye değer. Loney Planet internet sitesi ormanı “vahşi hayata dair çok çeşitlilik içermese de pastoral ve resim gibi” sözleriyle tanımlıyor.

vezuv-yanardagi

Vezüv Yanardağı
İtalya’da Vezüv Yanardağı, geçen yüz yılda Avrupa Kıtası’nda faaliyete geçen tek volkan olma özelliğine sahip. Vezüv en çok, M.S. 79 yılındaki Pompei kentini yok eden patlamasıyla biliniyor.

halong-korfezi

Halong Körfezi
Vietnam’ın Quang Ninh Bölgesi’nde yer alan ve Halong Körfezi’nde binlerce kireçtaşı ve irli ufaklı adalar yer alıyor. Yoğun yağış ve heyelan riski nedeniyle adalarda yerleşim bulunmuyor.

epa02997554 An aerial view of tourists bathing in the mineral rich waters of the Dead Sea at the resort area of Ein Boqek, Israel, 09 November 2011. The Dead Sea is one of the 28 finalists in the New Seven Wonders of the Natural World global online campaign whose winning list will be decided via mobile phone voting that closes on 11 November 2011. EPA/ABIR SULTAN

 

Ölü Deniz ( Lut gölü )
Deniz seviyesinin 365 metre altında yer alan Ölü Deniz kıyıları, dünyanın en alçak yeri ve alçalmaya devam ediyor. Çevre örgütleri, bu durumun devam etmesi halinde, önümüzdeki 50 yıl içinde Ölü Deniz’in tamamen yokolacağı uyarısında bulunuyor

Hatırlanacağı üzere Lut gölü’nün kara üzerinde dünyanın en düşük seviyesi olduğu (365 m) 1400 yıl önce bir mucize olarak  Kuran-ı Kerim’de belirtilmiştir

Elif, Lam, Mim.Rum (orduları) yenilgiye uğradı.”Dünyanın en alçak yerinde”. Ama onlar, yenilgilerinden sonra yeneceklerdir. Üç ile dokuz yıl içinde. Bundan önce de, sonra da emir Allah’ındır.Ve o gün müminler sevineceklerdir.

(Rum Suresi, 1-4)

puerto-princesa-yeralti-nehri

Puerto Princesa Yeraltı Nehri
Filipinler’de yer alan ve 8 kilometre uzunluğunda olan Puerto Princesa Yeraltı Nehri, UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır.

maldivler

Maldivler

Aşk ve Romantizm için tasarlanmış büyüleyici berrak turkuaz renkli sulara sahip olan Maldivler Balayı çiftlerine unutulmaz anlar sunuyor. Dünyanın en güzel kumlu plajlarına sahip olan Maldivler Beyaz kumu ve turkuaz renkli denizi ile balayı çiftleri için adeta bir yaşam ve şölen alanı.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar