Kasım 17, 2018

Demirtaş’tan Mektup

Bahis Siteleri
selahattin demirtaş

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Edirne Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi’nde kendisi ile görüşen yakınları aracılığı ile hdp li vekillere gönderdiği mektupta, HDP bütün Türkiye halkları için biricik umut kaynağıdır. Özgürlük ve barış için halkın bize, bizim halka olan ihtiyaç ve bağlılığımız dört duvarla sınırlanamayacak kadar güçlü” dedi.

Açılan dosyada ‘terör soruşturması’ kapsamında tutuklanan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 4 Kasım günü Diyarbakır’dan Edirne’ye getirilerek F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevi’ne konuldu.  Eşi Başak Demirtaş ve kız kardeşi Bahar Demirtaş’ın yanı sıra ilk kez görüşmeye kızları Delal ile Dilda, annesi Sadiye ve babası Tahir ile erkek kardeşi Süleyman Demirtaş ile cezaevinde görüşen HDP Eş Başkanı, partililere hitaben bir mektup yazdı. Moralinin her zamankinden yüksek olduğunu belirten

Demirtaş, mektubunda şunları yazdı:

BİR MÜDDET ZORUNLU MEKAN DEĞİŞİKLİĞİ YAPMAK DURUMUNDA KALDIK

Değerli arkadaşlar; Birlikte yürüttüğümüz zorlu siyasi mücadelede bir müddet zorunlu mekan değişikliği yapmak durumunda kaldık. Ancak mücadele kararlılığımız, moral ve coşkumuz her zamankinden daha yüksektir. Buna yürekten inanmanızı istiyorum. HDP bütün Türkiye halkları için biricik umut kaynağıdır.

‘REHİNE DURUMUNUN UZUN SÜRMEYECEĞİ BİLİNMELİ’

Özgürlük ve barış için halkın bize, bizim halka olan ihtiyaç ve bağlılığımız dört duvarla sınırlanamayacak kadar güçlü bir duygudur. Bütün yoldaşlarımın, tarihin bize yüklediği bu erdemli sorumluluk ve görevi yerine getirmedeki tereddütsüz duruşu, benim buradaki moral kaynağımdır. Bu rehine durumunun uzun sürmeyeceği bilinmelidir. Burada bizi hukuk dışı bir şekilde rehin almaya çalışan siyasi zihniyete en büyük cevabımız, HDP’yi büyütmek olacaktır. Hepinize güveniyor ve inanıyorum. Hep birlikte daha büyük başarılara imza atacağımızdan emin olun. Biz gayet iyi ve moralliyiz, sizler de öyle olun. Bütün çalışma arkadaşlarıma yürek dolusu selam ve sevgilerimi iletiyorum. Dostlukla.

Selahattin Demirtaş. Edirne Cezaevi.

 

Yazar Hakkında

Benzer yazılar