Kasım 15, 2018

3 Belediye Başkanı Tutuklandı

Bahis Siteleri
3-belediye-başkanı-tutklandı

Hakkari‘de düzenlenen operasyonlarnda gözaltına alınan 31 kişiden 8’inin tutuklandığı bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, İl Emniyet Müdürlüğü’nce PKK ve KCK’nın faaliyetlerinin engellenmesi, KCK-kent meclisleri ve belediyelerin PKK‘ya verdiği desteğin deşifre edilmesine yönelik çalışma yürütüldüğü belirtildi.

Yüksekova Belediye Başkanı Adile Kozay tutuklandı Açıklamada, yürütülen çalışmaya ilişkin şu bilgilere yer verildi: “Aralarında Yüksekova, Şemdinli ve Çukurca belediye başkanları, yardımcıları, Belediye Meclis üyeleri ve HDP ile BDP yöneticilerinin de bulunduğu toplam 31 şahıs gözaltına alınmıştır.

Yüksekova Belediye Başkanı Adile Kozay, Şemdinli Belediye Başkanı Seferi Yılmaz, Çukurca Belediye Başkanı Servet Tunç isimli şahıslar, çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na teslim edilmişlerdir. Ayrıca belediye başkanları dışında 5 şahıs daha tutuklanmış, 4 şahıs Adli Kontrol Uygulama Tedbirleri Kararı ile serbest bırakılmış, 2 şahıs cumhuriyet savcılığından serbest bırakılmış, 10 şahıs cumhuriyet savcılarının talimatı ile salıverilmiştir. 7 şahsın ise adli tahkikatı devam etmektedir.”

 

Yazar Hakkında

Benzer yazılar